Rafał Wolski-najbardziej przereklamowany piłkarz w Ekstraklasie

Nie lubię się pastwić nad piłkarzami którzy zaliczają wpadki. Ludzka rzecz. Każdy popełnia w życiu jakieś błędy. Nie trawię jednak oszustw, wazeliny, takiego tandentnego wciskania czegoś na siłę. Na przykład takich że jeden z najlepszych polskich piłkarzy nazywa się Rafał Wolski.

Foch Wolskiego

Oto 25 letni Rafał Wolski zdecydował się olać swój klub Lechię Gdańsk i wymusić na niej transfer. To nic że Wolskim nikt kompletnie nie jest zainteresowany. Wolski chce transferu i już. Lechia się nie zgadza? To nie poleci z nią na zgrupowanie. A co tam! Przecież Pan Piłkarz może więcej… Przypatruje się tak temu Wolskiemu od dłuższego czasu i zupełnie nie rozumiem zachwytów nad jego grą. Facet gra jako ofensywny pomocnik, w Lechii bardzo często jako skrzydłowy napastnik a przez całą karierę Rafał Wolski uzbierał 15 bramek… Sorry, ale w poważniejszej lidze taki wyczyn zalicza się w rok-dwa, a nie w dziewięć.

Jechanie na opinii

Zgadzam się z tym że Rafał Wolski miał dobrą rundę w Legii i dobrą w Wiśle. Pełna zgoda. Niestety w reszcie klubów, i mówię tutaj o zagranicznych podbojach i grze w Lechii pan Rafał zawodzi. Ja rozumiem że zdobył gola w kadrze, ale on w reprezentacji nie powinien się nawet znaleźć. Nie wiem jak dobre układy z dziennikarzami ma jego menedżer, ale zachowując jakiekolwiek podstawy obiektywizmu wypada stwierdzić że przekłamania jakie pojawiają się dotyczące jego występów to materiał na niezłą opowieść.

Rozumiem że wielu widzów nie ogląda spotkań Ekstraklasy od deski do deski, ale czy rzeczywiście dziennikarze są aż tak ślepi? Czy dobre relacje z agentami przysłaniają im realną ocenę sytuacji? Ktoś powie że przecież zawodnik Lechii miał przebłyski. Sorry, ale przebłyski to miał nawet Marcin Krzywicki. Mówimy o kolesiu którego wielu promuje do wyjazdu na mundial, a który niczym specjalnym nie wyróżniał się w takiej Lechii. No chyba że chcemy na siłę budować zachwyty nad tym że miał kilka asyst po stałych fragmentach gry. Ale chyba nie w tym rzecz żeby załamywać rzeczywistość. Rafał Wolski superstar.

I co dalej?

Nie wiem co dalej będzie z Wolskim. Nie chcę w sumie wiedzieć. Niech odejdzie z Ekstraklasy, albo dalej stroi fochy w Gdańsku. Ma 25 lat i chcąc osiągnąć coś w poważnej piłce powinien być gwiazdą w tak słabej lidze jak Ekstraklasa. Odbił się od Włoch, odbił od Belgii. Nie żebym sugerował że wcale nie jest takim dobrym piłkarzem… No dobrze, sugeruje. Jest przeciętnym graczem który jedzie na opinii wielkiego talentu z juniorów Legii.

Może się nie znam ale jeśli już kimś mam się zachwycać to niech to będzie koleś z bajeczną techniką, nieziemsko bijący wolne i zdobywając piękne gole a nie facet który coś pokazuje od święta. Niedawno portal Weszło zrobił ranking najlepszych ofensywnych pomocników 2017 i Rafał Wolski zajął w nim… 3 miejsce. Facet który nie zagrał w połowie spotkań 11 drużyny Ekstraklasy. Panowie, z czym do ludzi? Wciskajcie kit każdemu wokoło ale boisko wszystko pięknie weryfikuje. Zweryfikowało we Włoszech i Belgii i śmiem twierdzić że zweryfikuje wszędzie gdzie pan Rafał trafi.

Facebook Comments